SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teskedar 12354542
nr 1235 4542
Teskedar
8 st, silver, 1800-tal, Franska liljan, olika tillverkare. Längd: 14-14,5cm. Vikt: ca 153 g.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:04:31
18/2 17:59:31
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver